Külades on tänaseni säilinud vanad kiviaiad ja rookatustega majad. Saaremaa sümbolid on dolomiit, tuuleveskid ja koduõlu.

Saarlaste intonatsioon on laulev – see rootslaste pärand annab tunnistust saarlaste tihedatest sidemetest ülemerenaabritega.

Saarlaste elu ja heaolu on alati sõltunud merest. Saare naiste tugevus, vastupidavus ja võime meeste merel oleku ajal tööd rügada on legendaarne. Saarlased väidavad, et ajalugu tunneb vaid kolme suurt merede valitsejat: Inglismaad, Hiiumaad ja Saaremaad.

Saarlased armastavad nalja visata, eriti oma Hiiumaa naabrite üle. Ülejäänud eestlased ei pruugi alati saare ja hiiu naljadest aru saada, täpselt nagu briti huumor läheb teinekord ülejäänud maailma jaoks kaduma.

Näide Saaremaa naljast: miks hiidlased alati naeratavad, kui Saaremaa kohal on äike? Nad arvavad, et keegi teeb neist pilti.

Saaremaa ja magushapu leib on lahutamatud. Saarlased armastavad musta leiba, olgu siis tegu poekraamiga või ise tehtud küpsetisega.

Saarlased on alati olnud suurepärased õllepruulijad ja muidugi ka õllejoojad. Linnastest koduõlut tehakse Saaremaal jätkuvalt. Kui tahad Saaremaa koduõlut proovida, siis tee tutvust kohalikega. Kuid ole ettevaatlik: koduõlu on salakaval ja hakkab kergesti sarve.