Saarlastena on nad uhked, vahel veidi jäärapäised ning elavad looduse, traditsioonide ja aastaaegadega ühes rütmis.

Muhu saart teati vanasti kui mandril ehitusmeistritena tegutsenud rändavate käsitööliste kodu.

Praegu on enimtuntud Muhu käsitöö ja kudumid. Imekaunite mustritega kangastest valmistatud riideid kantakse tähtpäevadel. Samuti on populaarsed Muhu tekid, mis on kootud kangastelgedel ja kaunistatud lillemustritega. Tekke saab tellida, kuid arvesta vähemalt aastase ooteajaga. Rahvakunsti näideteks on ka mõnusalt lõhnavast kadakapuust valmistatud suveniirid.

Muhu külasid juhivad jätkuvalt traditsioonilised külavanemad, kes on võtnud enda kanda külade kaitsmise. Paljud külad on oma lihtsuses hurmavad.

Muhu talukohtadel on kõigil omad nimed, mõned neist ulatuvad tagasi aega, kui siinkandis perekonnanimesid veel ei eksisteerinud. Muhu inimesed kutsuvad üksteist jätkuvalt nime ja talu asukoha järgi, näiteks Nuudi talus elavat Vellot kutsutakse Nuudi Velloks.

Uste värvimine on samuti üks vanadest Muhu saare traditsioonidest, mis on vaikselt taas elule äratatud. Uksed võivad olla äärmiselt värviküllased, sageli ühendades endas sümbolite sümmeetria. Sümbolitele omistatakse jõudu ja tähendust, näiteks takistavad need kurjadel vaimudel majja sisenemast.

Muhu on samuti kuulus Eesti ainsate töötavate tuuleveskite poolest.

Igal suvel peetakse Muhus festivali „Juu Jääb“, kuhu kogunevad kokku suurepärased džässmuusikud nii Eestist kui mujalt.