Saaremaa ja teda ümbritsevad väiksemad saared - Muhu, Vilsandi, Abruka ning Ruhnu - on eestlaste seas armastatud sihtkohad. Head transpordivõimalused teevad saartele reisimise mugavaks: siia pääsed nii parvlaeva kui ka oma veesõidukiga. Saaremaale on võimalik Tallinnast ka lennata.

Saaremaa ja Muhu on omavahel 3,5km pikkuse Väinatamme kaudu ühenduses – nii saad ühelt saarelt teisele liikuda jala, jalgratta, auto või ühistranspordiga.

Kuressaaret ja Tallinnat ühendab omavahel lennuliin, Muhu saart ja mandrit regulaarne laevaühendus. Saaremaalt Vilsandile pääsed paadiga. Suvel on võimalik pikema kuiva perioodi korral, mil veetase oluliselt langeb, minna Vilsandile ka jalgsi. Tõsi, päris kuiva jalaga saarele ei pääse.

Parvlaevad, mida rahvasuus pigem „Saaremaa praamiks“ kiputakse kutsuma, sõidavad päris tihedasti: suvisel tipphooajal iga poole tunni tagant, talvisel ajal võib laevade vahe venida ka tunni-paarini. Samuti on ülepäevane laevaühendus Saaremaa ja Hiiumaa vahel.

  • Mandri ja Muhu vaheline parvlaev sõidab marsruudil Virtsu – Kuivastu. Lihtsaim viis Saaremaale jõuda on tulla Tallinnast bussiga. Laevapilet sisaldub bussipileti hinnas ja ootejärjekordasid ei pea pelgama ka jaanipäeva paiku. Buss sõidab läbi Muhu saare Kuressaareni.
  • Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõidab laev marsuudil Triigi – Sõru. Suvisel ajal on laevaühendus igapäevane, talvel toimub aga ülepäeviti kaks korda päevas.

Kes plaanib autoga saari avastama minna, võiks parvlaeva piletid broneerida varakult: läbi interneti on seda lihtne ja mugav teha. Juunis ja juulis, mil reisijaid on palju, eriti jaanipäeva ning suuremate kultuuriürituste aegu, tuleb autoga reisijal ilma eelneva reserveeringuta arvestada ka mitmetunnise järjekorras seismisega.

Bussipilet Tallinnast Kuressaarde maksab umbkaudselt 15 eurot.

Teine võimalus Muhu ja Saaremaa külastamiseks on sinna lennukiga lennata. Avies opereerib regulaarlende Kuressaare ja Tallinna Lennart Meri nimelise lennujaama vahel, pileti hinnad jäävad 15- 20 euro vahele.

Külmematel talvedel on avatud ka jäätee: selle kohta annab maanteeamet eraldi teate välja. Üle jäätunud mere sõitmine on kogemus omaette ning võimalik vaid vähestes riikides üle maailma. Kasuta juhust ja naudi Eesti unikaalsust! Kui järgida liiklusmärke ning ettenähtud maanteel püsida, on jäätee turvaline ja hõlpus viis Muhumaale ja Saaremaale jõudmiseks.