Mandrilt Hiiumaale liigub parvlaev  Rohuküla – Heltermaa liinil mitu korda päevas. Täpsemad kellaajad leiad Saare Liinide koduleheküljelt.

Vormsile saab mandrilt samuti suurema vaevata, sest Rohuküla ja Sviby sadama vahel liiguvad praamid kaks korda päevas. Et aga praamide graafik talvisel ajal muutub, siis tasub enne Kihnu veeteede lehekülje või turismiinfokeskusega konsulteerida  

 Nii Hiiumaa kui Vormsi sadamad on avalikud, seega saavad mugavalt üle lahe sõita ka jahtide või kiirpaatide omanikud

Nagu Saaremaa puhul, peaks autoga saart avastama sõitev turist oma parvlaeva pileti  broneerima varakult:  läbi interneti on seda lihtne ja mugav teha. Vastasel juhul võid suvekuudel mitu head tundi praamijärjekorras veeta.

Kõige lihtsam viis saarele jõudmiseks on siiski kasutades ühistransporti. Bussid liiguvad mitu korda päevas ning  tüütutes järjekordades ootamine jääb ära. Bussipilet Tallinnast Kärdlasse maksab umbkaudselt 12 eurot.

Hiiumaale saab sõita ka lennukiga. Korra päevas Tallinna Lennart Meri nimelise lennujaamast Kärdlasse väljuvat regulaarlendu opereerib Avies, pileti hind jääb  20 euro kanti.

Külmematel talvedel on mandri ja Hiiumaa vahel avatud ka jäätee. Vormsisse saavad eriti julged mandrimehed aga lausa kõndida.