Rongiliiklus: sõiduplaanid ja piletid

Eestis korraldab rongiliiklust Elron ning sõita saab nii vanemate diiselrongidega, kui ka 2014. aastal käiku läinud elektrirongidega.

Sõiduplaanid leiad rongijaamadest ja raudteefirmade kodulehtedelt. Rongipileteid on võimalik osta nii rongijaamast, internetist aadressil pilet.elron.ee, Elroni sõidukaardile laaditud raha kui ka sularaha eest rongist. Diiselrongides on võimalik maksta ka pangakaardiga. Diiselrongid sõidavad liinidel Tallinn-Pärnu, Tallinn-Rapla,  Tallinn-Türi, Tallinn-Viljandi, idasuuna liinidel Tallinn-Narva, Tallinn-Tartu ning kagusuuna liinidel Tartu-Valga ja Tartu-Koidula.

Rongiga linna

Rong on igati mugav liiklusvahend. Nii ei pea sa muretsema ei liiklusummikute ega parkimisvõimaluste pärast. Samuti saad rongi kaasa võtta oma  jalgratta, lemmiklooma, tavapärasest suuremad kotid ja ka pisikese pikniku jagu toidupoolist.

Juba täna saab nautida meeldivat rongisõitu Tallinnast näiteks Tartusse või Viljandisse, saades osa kõikidest esimese klassi vaguni mugavustest: traadita internet, kahekohalised kõrge seljatoega istmed, ja akendel reguleeritav päikesesirm.

Eesti-Vene piirilinna Narva ning sama liin viib ühtlasi Rakverre ning Jõhvi. Teel olles tasub silmad lahti hoida – selle liini rongijaamad on arhitektuurilised vaatamisväärsused ja mööda libisev loodus pakub palju maalilisi vaateid.

Rongireisid kestavad algusega Tallinnast: Tartusse kuni 3; Viljandisse 2,5; Narva 3,5; Rakveresse kuni 2 ja Jõhvi kuni 3 tundi.

Rongiga loodusesse

Tallinnas ja selle lähiümbruses (Harjumaal) sõitvaid elektrironge saad mugavalt kasutada ühepäevastele jalgsi- või rattamatkadele sõiduks. Sihtkohtadest pääsed uudistama nii rabasid, pankrannikut, järvesid-jõgesid kui ka mõisaid ning linnuseid.

Rongireis Venemaale

Kui oled Eestile tiiru peale teinud, siis miks mitte sõita rongiga kaugemale – näiteks Moskvasse. Kui sa pole kunagi varem rongis ööbinud, siis on teekond Tallinnast Moskvasse huvitav kogemus.