Eestis on 1500 saart, millest enamikku asustavad vaid linnud ja loomad. Suuremad inimasustusega saared on Saaremaa, Hiiumaa, Muhu, Kihnu, Ruhnu, Vormsi ja Vilsandi, mis on kuulsad oma unikaalse kultuuri ja kauni looduse poolest. Tänu sellele on Eesti saared ühtviisi armastatud puhkuse sihtkohtadeks nii kohalike eestlaste kui meie välisturistide seas.

Väiksemaid ja rannikulähedasi saari ühendab mandriga väikelaevaliiklus, täpsemat infot tasub küsida kohalikest omavalitsustest. Hiiumaale, Saaremaale, Kihnu ja Ruhnu saartele pääseb lisaks ka lennukiga. Külmematel talvedel  on võimalik kasutada jäätrasse, mille avamise-sulgemise ja trajektooride kohta jagab infot Maanteeamet.

Kolmele suuremale saarele: Muhumaale, Saaremaale ja Hiiumaale, saad reisida parvlaevaga.

  • Ühendus mandri ja Saaremaa ning Muhu vahel käib Virtsu – Kuivastu parvlaevaliinil. Laeva ülesõit kestab 30 minutit. Muhu ja Saaremaa vahelise Väikese väina saad ületada nii bussi, jalgratta kui autoga mööda tammi. 
  • Mandri ja Hiiumaa vaheline laevaliiklust toimub Rohuküla ja Heltermaa sadamate vahel. Laevareis kestab poolteist tundi. Rohuküla sadam asub Haapsalu lähistel, nii et kasuta juhust ja naudi hommikukohvi mõnes Haapsalu hubases kohvikus.
  • Otseühendus Saaremaa ja Hiiumaa vahel käib Triigi – Sõru laevaliinil. Hooajavälisel ajal ei toimu iga päev laevareise, seda tasub reisimarsruuti kokku pannes arvesse võtta. Enamasti on sõidupäevadel kaks edasi-tagasi reisi, üks hommikul ja teine õhtul.

 

Eesti suuremad saared pakuvad palju võimalusi looduspuhkuse, spaa-puhkuse või kultuuripuhkuse nautimiseks ja sobivad ühtviisi hästi nii seiklust otsivatele noortele, armunud paaridele kui lastega reisivatele peredele.

Linnuvaatlus, teatri- ja muuseumitekülastused, turismitalud, golf, moodsad hotellid, festivalid ja laadad, põnevad restoranid ja imekaunid kadakased karjamaad on suviti väga populaarsed.

Hoolimata sellest, et suvine laevagraafik on tihedam, tasub kindlasti laevale e-pilet veebist ette valmis osta, siis läheb laevasõit ladusalt ja ilma ooteaegadeta sadamas.  Nädalavahetustel arvesta ka pikema praamijärjekorras seismisega juhul, kui sa pole e-piletit soetanud, eriti autoga reisides.

Alati saad saarte ja mandri vahel õigeaegselt liikuda ühistranspordi abil: liinibussid on mugavad, turvalised ja turismihooajal ka kõige kiirem lahendus saartele jõudmiseks, sest neile on alati  laeval oma kindel koht reserveeritud.