Suusatamine ja jalgrattasõit on Eestis rahvusspordi tasemel: lume kadudes seikleb meie teedel üle 100 000 ratturi. Pole ka ime, sest puutumatu loodus, Euroopaga võrreldes suhteliselt hõredana mõjuv liiklus ja võimalus ka väga väikese ajaga palju kogeda mõjuvad ahvatlevalt. Pealegi on raske leida teist nii keskkonna- ja rahakotisõbralikku moodust seiklusterohke nädalavahetuse veetmiseks.

Sobiva marsruudi koostamisel ära unusta oma võimekust: algajatele on ka mõnikümmend kilomeetrit paras katsumus ja koos lastega reisides tuleks turvalisuse nimel kindlasti eelistada juba olemasolevaid rattateid. Varustuse saad laenutada erinevatelt teenusepakkujatelt, keda leidub pea kõigis suuremates linnades.

Paljudes Eesti linnades korraldatakse ka erinevaid rattaüritusi. Näiteks Tallinn Bicycle Week hõlmab endas nii ühissõite sadade rõõmsate ratturite seltsis, kes üheskoos iga aasta juunikuus linna avastavad, kui ka rattateemalisi loenguid ja muid meelelahutuslikke üritusi.

Marsuudid ja soovitused

Eurovelo 10 marsruut algab Läti piiri äärest ja kulgeb mööda rannikuserva läbi saarte, Tallinna ning Ida-Eestist Peterburini, kogupikkusega 980 kilomeetrit.

Turvalise matka huvides tasub investeerida ka varustusse, mida saad nii osta kui rentida erinevatelt teenusepakkujatelt.

Väikelapsed peavad sõitma lapseistmes või vastavas kärus, õhtusteks sõitudeks vajad kindlasti rattatulesid ja helkureid.

Kiiver ei ole Eesti seaduste järgi täiskavanutele küll kohustuslik, ent kuulub sellegipoolest iga vastutustundliku ratturi põhivarustuse hulka, sest on väike asi, millest võib sõltuda su elu. Alla 16-aastased ratturid on kohustatud kandma rattakiivrit.

Lisaks soovitame põlve- ja küünarnukikaitsmeid ja suurema matkavarustuse kinnitamiseks kasutada spetsiaalseid kotte, matkakärusid või kinnitusraame.

Eestis kehtivast liiklusseadusest tulenevalt peab jalgrattal olema ees valge ja taga punane ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur. Lisaks peab jalgrattal põlema pimedal ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli.