Linnaliinibussid

Igas suuremas linnas on oma ühistranspordivõrgustik. Bussipeatustes on tavaliselt väljas sõiduplaanid ning paljudes suuremates sõlmkohtades on olemas ka linna ühsitranspordikaart, kuhu on märgitud kõik linnas sõitvad bussiliinid.

Sõiduplaanid ja üldine informatsioon linna transpordivõimaluste kohta on alati saadaval kohalikus turismiinfokeskuses. Kindlasti oskab ka näiteks hotelli administraator vajalikku infot anda.

Tallinnas maksavad bussijuhilt ostetud sõidutalongid rohkem kui kioskitest ostetud talongid, seetõttu oleks mõttekas kioskist muretseda endale kohe 10 talongiga talongiraamat. Kui aga teatud ajavahemikul tuleb ette palju ühistranspordiga liiklemist, tasuks kaaluda 1- või 2-tunniste piletite soetamist.

Linnadevaheline bussiliiklus

Linnadevahelise bussiühenduse sagedus oleneb algus- ja sihtkohast. Suuremate linnade vahel on bussiühendus piisavalt tihe. Väiksematesse kohtadesse jõudmiseks pead arvestama ümberistumise vajadusega ning seega oma aega natuke rohkem planeerima.

Erinevate bussifirmade sõiduplaanid on saadaval bussijaamades ning kohalikus turismiinfokeskuses. Bussijaamadest saad ka infot ümberistumiste ja pikemate marsruutide kohta. Kõik Eesti maakonnaliinide plaanid ja võimalused on kättesaadaval ka internetis. Nii saad eelinfot koguda näiteks infotelefonidel helistades.

Marsruuttaksod

Marsruuttaksosid kasutatakse nii linnasiseseks kui linnadevaheliseks transpordiks. Linnasiseselt saab neid peatada tee ääres selleks käega märku andes ning juhilt saab peatust paluda just sulle sobivas kohas. Linnadevahelised marsruuttaksosid peatuvad tavaliselt bussijaamades ja -peatustes.

Rohkem infot busside kohta uuri bussijaamadest või vastava omavalitsuse kodulehelt. Samuti võib abiks olla infotelefonidel helistamine ja kohalik turismiinfokeskus.

Bussi rent

Olenevalt grupi suurusest ja vajadusest pakuvad paljud eesti bussifirmad ka tellimisteenuseid. Eesti Reisibussid on interaktiivne kohalike bussifirmade andmebaas, mille kaudu saab tellida sobiliku transpordi tervele grupile.   

Vaata lisaks: