Otsi sadamaid

Kõige lihtsam on Eestis reisida väiksema jahi või paadiga, millega saab randuda enamikus külalissadamatest. Suurema aluse puhul tuleb arvestada hõredama sadamavõrgustikuga. Siiski on teekonda hoolikalt plaanides võimalik käia edukalt läbi enamjagu Eesti rannikust ja suuremad saared, samuti leiab toredaid sadamaid meie suuremate järvede kallastel.

Igal aastal tehakse korda mõni sadamakoht ja olemasolevad sadamad pakuvad üha mitmekesisema valikuga teenuseid, kultuuri- ja seltsielu. Paljudes Eesti sadamates korraldatakse merepäevi, kalurite päevi, kontserte ja teisi põnevaid üritusi.

Eesti rannik on kohati üsna madal ja kivine – ametlikud ja turvalised laevateed leiad Eesti Vabariigi Veeteede Ameti poolt koostatud navigatsioonikaartidelt, mis on saadaval edasimüüjate kaudu ja jahisadamates. Kui soovid minna seiklema ka väiksematele saartele, kus vesi randumiskohas pole piisavalt sügav, varu pardale kummipaat.

Millistes külalissadamates peatuda?

  • Tallinnas on mereturistil võimalik silduda vanalinna serval või Pirital. Mõlemal juhul on hansalinna rikkalik suvesündmuste programm mõnusasti käeulatuses.
  • Suvepealinna Pärnu jahisadam asub väikese jalutuskäigu kaugusel pikast liivarannast, surfikeskusest ja linnamelust.
  • Ilusa rannapromenaadi, mererohtu kasvanud lahesoppide ja suviselt soojade tuultega Haapsalu on ideaalne peatuspaik õdusast linnaõhustikust ja vanast puitarhitektuurist lugu pidavale reisijale.
  • Mereturistide seas eriliselt armastatud sihtkohtadeks on Muhu saar, Saaremaa, ja Hiiumaa. Kõigi kolme saare sadamaid täiendatakse pidevalt, kohapeal on kõik võimalused mõnusalt puhata ja kultuurielu nautida. 
  • Lisaks suurematele sadamatele saad kindlasti hea reisielamuse, randudes Lääne- ja Põhja-Eesti ranniku väiksemates külalissadamates. Näiteks Kihnus ja Ruhnus veedad lustliku õhtu ehedas sadamakõrtsis ning osaled väikesaare eripärases argielus.

Kuna mereäärsed linnad on ühtlasi ka pika ajalooga kuurordid, tasub retkel kasutada mitmekesiseid tervisepuhkuse võimalusi, alates saunast ja lõpetades kuulsa mudaraviga. Uuri sadamatest ka piirkonna kultuurielu ja aktiivse puhkuse pakkumiste kohta!