Bussid Euroopast ja Venemaalt

  • Eurolines bussiliinid käivad mitu korda päevas Riiast (Läti), Vilniusest (Leedu) ja Peterburist (Venemaa).
  • Harvem (vähem kui kord nädalas) sõidavad bussid Saksamaalt (Berliinist, Stuttgartist, Kölnist, Frankfurdist, Münchenist), Poolast (Varssavist, Krakovist, Bialystokist), Itaaliast (Roomast), Austriast (Viinist), Suurbritanniast (Londonist) ja Hollandist (Amsterdamist).

Enamik busse, mis regulaarselt Tallinna ja Riia, Vilniuse või Peterburi vahel sõidavad, on kaasaegse varustusega, bussis saab osta jooke, snäkke ning saadaval on tasuta internet ja tualetid.

Tallinna bussijaam:

Tallinna bussijaam on avatud terve öö, kuid pileteid saab osta ja broneerida kella 6.30-21.00. Bussijaamas on baar, kohvik, kiosk.

Bussijaam ehitati nõukogude ajal ning suuremaid renoveerimistöid pole tehtud, kuna Tallinn plaanib ehitada lennujaama lähistele suure ühistranspordikeskuse. See annab sulle unikaalse võimaluse näha ja tunda tükikest nõukogude reaalsusest.

Transport bussijaama lähistel:

Tallinna rahvusvaheline bussijaam asub kesklinnast viieminutilise autosõidu või veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Lennujaam jääb kümneminutilise autosõidu ja sadam veerandtunnise autosõidu kaugusele.

Ühistransport:

  • Tramm: lähim peatus Tallinna bussijaamale kannab nime „Autobussijaam“ ja sinna viivad sind trammid number 2 ja 4. Bussijaam on trammipeatusest umbes 300 meetri kaugusel. Vaata trammide sõidugraafikuid siit.
  • Bussid 17 ja 17a peatuvad bussijaama alal (post 1, bussipeatuse nimi „Autobussijaam“) päeval iga 15 minuti järel ja õhtuti kaks korda tunnis. Bussid sõidavad alates kella 5.30 hommikul kuni 23.30 õhtul läbi kesklinna (peatused „Estonia“ ja „Vabaduse väljak“ on kõige lähemal vanalinnale) Mustamäele. Bussid, mis on märgitud sõidugraafikus kollasele taustale, on madalate põrandatega ja hõlpsamini ligipääsetavad. Vaata busside sõidugraafikuid siit.

Sõites taksoga:

  • Taksopeatus on bussijaama peaukse ees.
  • Vali selgelt märgistatud takso.
  • Eesti seaduse kohaselt peab kaasreisijapoolse akna peal olema selgelt märgitud taksosõidu hinnad ja reisija võib valida ükskõik millise auto olenemata selle asukohast järjekorras.