Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Allikas: Rasmus Jurkatam, Visit Estonia

Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Kõrgemalt vaade annab uue perspektiivi. Siin on sulle abiks nimekiri kohtadest, kust võiks Tallinnat imetleda. Muide – paljud neist kohtadest on külastamiseks täitsa tasuta või vaid sümboolse tasu eest! PS! Tallinnat märgatakse ka välismaalt – UK ajakirja Wanderlust korraldatud konkursil sai Tallinn ihaldusväärsete linnade edetabelis 2. koha.

Kohtuotsa vaateplatvorm

Kohtuotsa vaateplatvorm asub Toompea kõrgendiku põhjapoolsel küljel. Siit avaneb suurepärane vaade nii vanalinna punastele katustele ja uhketele kirikutele kui ka kesklinna moodsatele kõrghoonetele.Taamal paistab Soome laht, sadam ja Pirita. Elamusi pakkuv vaatepilt on garanteeritud igal aastaajal ja iga ilmaga.

Loe edasi

Patkuli vaateplatvorm

Patkuli vaateplatvorm on osake Tallinna iidseimast piirkonnast. Vaateplatvormile viib Snelli tiigi juurest Toompargi servast 157-astmeline Patkuli trepp, mis ehitati 1903. aastal ühendamaks Toompead all-linnaga. Patkuli vaateplatvormilt avaneb muinasjutuline vaade linnamüürile ja sellel troonivale Stenbocki majale, Tallinna tornidele ning sadamale. Alates 18. märtsist on Patkuli trepp suletud rekonstrueerimistöödeks, mis kestavad orienteeruvalt 1. septembrini.

Loe edasi

Tallinna Piiskoplik Toomkirik ja kellatorn

Tallinna Piiskopliku Toomkiriku (1233) sisustuses väärivad tähelepanu 13.-18. saj pärit hauaplaadid ja 17.-20. saj pärit aadlike vapp-epitaafid.  Kuulsamad kirikusse maetud isikud on rootsi väepealik Pontus De la Gardie ning tema abikaasa, Rootsi kuninga Johann III tütar Sophia Gyllenhelm, admiral Samuel Greigh. Külastajad saavad ronida kiriku 69-meetrise barokkstiilis kellatorni ja nautida vaadet linnale. Torni on võimalik külastada vaid ilusa ilma korral ning siis, kui ei toimu kontserte, talitlusi ega jumalateenistusi. Kiriku külastamine on annetusega, torni on võimalik külastada piletiga.   

Loe edasi

Niguliste muuseum ja vaateplatvorm

13. sajandil ehitatud Niguliste kirikus asuv muuseum on üks väheseid sakraalhoones asuvaid muuseume. Naudi kirikukunsti selle ajaloolises kontekstis: siin asuvad keskaegsed hauakivid, unikaalsed altarid ja Tallinna kuulsaim kunstiteos, fragment Bernt Notke maalist "Surmatants". See üle 500 aasta vanune maal vahendab keskaja inimese maailmapilti, kuid on aktuaalne praegugi. Eriliselt väärtuslik on Hõbedakambris olev kirikute ning gildide-tsunftide ja Mustpeade vennaskonna hõbevara. Kirikutorni viib klaaslift, mis viib külastajad vaatekorrusele, kust avaneb lummav 360° Tallinna panoraam.

Loe edasi

Tallinna Raekoja torn

Raekoja torn ehitati koos raekojaga aastatel 1402-1404. Tornis pidasid vahti rae vahisõdurid. Tulekahju või mõne muu õnnetuse korral löödi häirekella, mis tänapäeval lööb igal täistunnil. Suvel saavad huvilised nautida tornist avanevaid vaateid. 34 meetri kõrgusel asuvale kellarõdule jõudmiseks on tarvis keskaegsel keerdtrepil läbida 115 astet. Mida kõrgemale, seda järsemaks ja kõrgemaks lähevad astmed.   Tuulelipp Vana Toomas asetati torni tippu 1530. aastal ning valvas seal linna kuni 1944. aastani. Praegune tuulelipp pärineb aastast 1996.

Loe edasi

Oleviste kiriku torn ja vaateplatvorm

16. sajandi alguses valmis Oleviste kiriku läänetornil gooti telkkiiver, mida arvati tol ajal maailma kõrgeimate hulka, torni kõrgus oli mõnedel andmetel 159 m. Ajaloolased on aga andmete ja mõõtühikute tõlgendamisel eri meelel, mõned arvavad, et kiriku torn pole kunagi olnud kõrgem kui 115-125 m. Sellegi poolest oli tegemist suursuguse ehitisega ning hetkel ligi 124 m kõrgust torni peetakse siiani üheks Tallinna sümboliks. Vaateplatvormile viib 232 trepiastet!

Loe edasi

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kindlustustemuuseum moodustab üle 500 meetri pikkuse muuseumikompleksi. Siia kuuluvad neli torni: Kiek in de Kök, Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn. Kindlustustemuuseumisse kuuluvad ka salapärased maa-alused bastionikäigud ja Raidkivimuuseum. Kiek in de Köki ekspositsioon annab ülevaate kunagisest sõjapidamisest. Bastionikäigud ehitati 17.–18. sajandil. Bastionikäikude ekspositsioon tutvustab kaitserajatiste ajalugu ja sõjalisi sündmusi.  Bastionikäikudes ja Raidkivimuuseumis kasutusel AUDIOGIID, mille palume varem telefoni  laadida.   Alates 1.11.23 on Kiek in de Köki torn suletud.

Loe edasi

Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus

Tere tulemast Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusesse! UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700 aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust. Külastuskeskuse katusel asub vaateplatvorm, millelt avaneb kaunis vaade Tallinna vanalinnale Paks Margareeta on valitud Aasta turismiobjektiks 2021

Loe edasi

Hotell Viru ja KGB muuseum

Oli kord hotell, mis sai nimeks Viru. Aasta oli 1972 ja nõukogude aja lõpuni oli jäänud veidi vähem kui 20 aastat. Välismaalastele sobiv hotell pidi sobima ka riikliku julgeoleku organile – KGB-le. See ei ole ainult lugu ühe hotelli ja KGB suhetest. Muuseum on lugude varamu kahest maailmast. Ühes, mis eksisteeris peamiselt paberil, elasid õnnelikud nõukogude inimesed külluses ja sõpruses, targa ainupartei juhtimisel, seal polnud õnnetusi ega katastroofe. Teine, päris maailm, oli oma olemuselt tunduvalt mitmekesisem ja keerulisem. Hea teada: muuseumi külastamiseks on vajalik eelregistreerimine!

Loe edasi

Tallinna Teletorni vaateplatvorm

Tere tulemast Tallinna Teletorni vaateplatvormile!170 meetri kõrgusel avaneb sulle üks võrratuimaid vaateid Eesti pealinnale. Saad nautida lummavat panoraamvaadet, mis ulatub kaugemale kui silm seletab. Võid jälgida kiiret linnaelu, vaadata kaunist päikeseloojangut ning tunnetada tuult. Teletorni vaateplatvorm on tõeline aken ajalukku ja tänapäeva.   Tänasel päeval lasub Teletornil kolm põhifunktsiooni: üle-eestiline side tagamine, traditsiooniliste Eesti maitsete pakkumine restoranis ning elamuste pakkumine. Tallinna teletornist on maaliline vaade igal aastaajal olenemata ilmast!

Loe edasi

Horisont Restoran & Baar

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel ning on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoranil on ka imeliste vaadetega Privaatruum, kus on võimalik korraldada privaatseid õhtusööke. Tutvu MICHELINI inspektorite hinnanguga.

Loe edasi

Fotografiska Katusebaar

Fotografiska kokteilikaart ammutab inspiratsiooni meie näitustest. Lähtume null-kulu põhimõttest ja teeme koostööd köögiga, et leida kasutust õiest juureni, liigutades piire erinevate tehnikatega. Meie veini- ja mulliriiulis räägib iga pudel loo ning paljusid neist toome ka ise maale. Ilusa ilmaga naudime päikest meie katuseaias, õhtusel ajal suurepärast vaadet rõdult. Korraldame igakuiselt ka Bar Night üritust, mil keskendume kindlatele maitsetele, tutvustades lähemalt maitserikkast joogikultuuri. Bar Night õhtutel on Sõbrakaardiga 2 kokteili 1 hinnaga. Vaata lähemalt meie sündmustekavast.

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.11.2022

Teema: Tallinn