Eestlased, kes nad on?

Allikas: Mart Vares, Visitestonia

Eestlased, kes nad on?

Eesti on üks väiksemaid Euroopa riike, kuid siiski suurem kui näiteks Holland või Taani. Kuigi meie rahvaarv on väike, ainult 1,3 miljonit elanikku, on meie inimesed aktiivsed, optimistlikud ja mitmekülgsed. See tõestab veelkord, et väike on ilus!

Haritud ja sõltumatud

Eestlased on kriitilised, kuid kahe jalaga maa peal ning kohanevad uuendustega kiiresti. See seletab üheksakümnendate kiire sotsiaalse arengu, mis on teinud riigi digitaalsete lahenduste pioneeriks ja annab paindlikkuse ka turumajanduses. Haridust väärtustatakse nii üksikisiku tasandil kui kogu ühiskonnas. 91% kodanikest on omandanud keskhariduse ja Eesti on rahvusvaheliste PISA uuringute tulemusel maailmas esirinnas. Isiklik edu ja oma riigi heaolu käivad Eestis käsikäes ning tulevikku vaadatakse üsna optimistlikult.

Õpitakse igas vanuses

Foto: Tõnu Runnel

Rahvakultuur on au sees

Eestlased on uhked oma rahvakultuuri ja traditsioonide üle. Laulupidu kogub igal aastal tuhandeid osalejaid ja rahvatantsuoskust hoitakse uhkusega. Ka tänapäeval elavad traditsioonid: rahvariiete mustreid näeme moepildis ja rahvamuusikafestivale jagub igasse maakonda. Rahvaluule-, kombed ja uskumused on täies elujõus ning Eesti traditsiooniline toit pole kuhugi kadunud!

Traditsioonid ei kao kusagile

Foto: Tõnu Runnel

E-kodanik, kes armastab loodust

Kuigi pindalalt väike, on Eestis palju puutumatut loodust. Siin leiab ruumi oma mõtetele, kasvõi metsa seenele minnes. Kuid loodusesõber ei karda oma igapäevaelus ka digitaalseid lahendusi. Tänu kõikjal levivale 4G võrgule on võimalik suitsusaunas luua äriettevõte või esitada maksudeklaratsioon soost väljumata. Eestlased on sügavate juurtega, kuid siiski digipilves rahvas.

Ka linnaõhk on puhas

Foto: Liina Notta

Soome-ugri eurooplane

Väikerahvana oleme uhked oma keele ja kultuuri üle, kuid peale taasiseseisvumist on Eesti kindlalt jaganud ka Euroopa ja läänemaailma suundumusi ning on riik, mida võetakse kuulda. Eriti kehtib see digivaldkonnas, mis on Eesti eripära. Eesti on suutnud end tõestada aktiivse ja konstruktiivse partnerina ning jagab jätkuvalt senist pragmaatilist hoiakut.

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Loodus