Discgolfi mängima!

Allikas: Laura Meigas

Discgolfi mängima!

Eestimaal kogub aina enam populaarsust discgolfi mängimine, mis on samaaegselt lõbus, täpset silma ja kätt arendav, seltskondlik, loodust avastada võimaldav ning pealekauba tasuta.

Mis see discgolf on?

Discgolf on vägagi sarnane traditsioonilisele palligolfile, vähemalt reeglite ja terminite osas. Suurim erinevus on, et discgolfis kasutatakse palli ja golfikeppide asemel “lendavaid taldrikuid”. Kui palligolfis tuleb sul pall spetsiaalsesse auku saada, siis discgolfis on eesmärk ketas spetsiaalsesse kettidega korvi visata ja seda võimalikult väheste visete arvuga.

Peamine eelis palligolfi ees on, et enamasti saab discgolfi mängida täiesti tasuta (kui rada ei asu just  eramaal) ning mängu võid nautida igal aastaajal, isegi pimedas, kui kettad on varustatud LED valgustitega. 

Kes discgolfi mängida saavad?

Discgolf on üks parimaid tervisespordi viise, kuna seda võib mängida igas eas, sõltumata füüsilisest ettevalmistusest. Peale selle on discgolfi lihtne. Discgolfi saab mängida nii ajaveetmise vormis ja loodust nautides kui ka tõsise spordina ja võisteldes.

Miks peaks discgolfi mängima?

Discgolf on suurepärane võimalus avastada Eestimaad – nautida loodust, kuulata loodushääli, kohata väiksemaid loomi, vaadelda linde. Võimalusi ja ettejuhtumisi võib tulla lõputult, sest loodus on ettearvamatu. Muidugi on äärmiselt nauditav sattuda paikadesse, kuhu muidu turismireisil olles ei juhtu minema või mis kohalikul inimesel tee peale ei jää. Näiteks Ida-Virumaal Mäetaguse Mõisa vahetus läheduses asuv discgolfi park või Hiiumaa Randmäe Puhketalu park, kus mõned rajad on lausa mere ääres ja sa saad kuumal suvepäeval merevees jahutust otsida.

Discgolf on küll vähest füüsilist aktiivsust nõudev spordiala, aga siiski on terve keha kasutuses ja pärast pikka päeva rajal tunned, et oled aktiivne olnud. Samuti võid ette tulla väga palju mängusituatsioone, mis nõuavad eri visketehnikaid ja mänguplaani, et järgmine viskekoht oleks parim võimalikest. Sellised olukorrad teevad mängu väga huvitavaks, tuues kaasa nii juubeldusi kui ka frustratsiooni.

Discgolfi mängimiseks ei ole vaja erilist riietust ega jalanõusid, igaüks valib need enda äranägemise ja mugavuse järgi. Samuti on varustus paljude teiste spordialadega võrreldes soodne. Kettad, mida kasutavad harrastajad ja maailmatipud, on samas hinnaklassist, jäädes vahemikku 10-16 eurot, alustamiseks piisab ühest-kahest kettast.

Kus saab discgolfi mängida?

Eestis on hetkel enam kui 130 discgolfi parki, enamus neist asuvad erinevatel terviseradadel või avalikes parkides ja on seetõttu kõikidele huvilistele tasuta kasutamiseks. 

 
Mõned soovitused, kus discgolfi mängida: 

  • Mäetaguse Discgolfipark Ida-Virumaal – tehniliselt huvitav ja suures osas avatud park, keset sügavaid metsasid, peetakse üheks parimaks pargiks Eestis.
  • Viljandi Discgolfipark – võrratud vaated Viljandi järvele ja mõnusad rajad.
  • Jõulumäe Tervisespordikeskuse discgolfi park Pärnumaal - populaarne, kaunis asukohas.
  • Valgjärve Discgolfipark Põlvamaal – seal on toimunud mitmed suurvõistlused. Park pakub toredat pusimist nii edasijõudnud mängijale kui algajale.

Kuid parke, kus käia ja avastada, on tegelikult muidugi palju enam! Edukat kulgemist ja nautimist! Tutvu kõigi discgolfi pakkumistega.

Viimati muudetud: 17.06.2022

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus