Noarootsi ja Nõva

Noarootsi ja Nõva sobivad eeskätt inimestele, kes armastavad puutumatut loodust. Eesti looderannik võlub külastajaid imekaunite laulva liivaga randade ja puutumatute männimetsadega.

Noarootsi ja Nõva on ideaalne surfamiseks, purjetamiseks, marjakorjamiseks, kalastamiseks ning muidugi lihtsalt rahu ja vaikuse nautimiseks. See on kohustuslik peatuspaik, kui reisid mööda rannikut.

Kunagi saareks olnud piirkond on tipitud väikeste madalate järvedega, mida ümbritsevad liivaluited. Kevadistel rändudel saabuvad siia kümned tuhanded linnud ja seetõttu on kant üks paremaid Eestis ka linnuvaatluseks. Piirkonnas asub ka mitu kaitseala.

Kultuuriliselt on kulgedes põnev jälgida kakskeelseid kohanimesid, pärandit rannarootslastest, kes enne maailmasõdu moodustasid seal paiguti koguni üle poole elanikkonnast.

Üks olulisi kultuuriväärtusi on ka Nõva Püha Olevi kirik, üks vähestest säilinud puukirikutest ja üks väiksemaid kirikuid Eestis üldse. Kiriku omapäraks on erineva kujundusega puupingid naistele ja meestele.

Samal teemal:

Kuhu minna ja mida teha