Võru linn asutati 1784.a. Katariina II käsu kohaselt täiesti tühjale kohale – puhtalt lehelt alustamine tõi kaasa linna kompaktse ja planeeritud arendamise, mida tänagi sirgete, täisnurkselt ristuvate tänavate näol kogeda võib. Ainulaadsele tänavavõrgustikule lisaks meenutavad ajalugu kodused, ilusad puumajad, mida viimastel aastatel hoolega korrastatud on.

Samasuguse hoole ja armastusega on Võrumaal hoidma ja kaitsma asutud ka ainulaadset Võru murdekeelt: omakeelsed saated, raamatud ja koolitunnid aitavad kindlasti kaasa selle piirkonna unikaalsuse säilitamisele. Iga kahe aasta tagant toimub ainulaadne ja emotsionaalne võrokeelne laulupidu, mis pakub ühtviisi elamusterohket ühtehingamist nii kohalikele kui külalistele.  

Maalilised vaated ja sõbralikud, isemoodi keelt kõnelevad inimesed pole aga ainus põhjus linna külastamiseks. Ennekõike teatakse Võru linna kui armastatud kultuuri- ja aktiivse spordi keskust. Pikaaegsed traditsioonid nii festivalide, kontsertide kui võistluste korraldamisel on siia Lõuna-Eesti linna toonud sadu tuhandeid külalisi läbi aegade.

  • Võru linna tähtürituseks on juba üle kümne aasta olnud juulis toimuv Võru folkloorifestival, kus lisaks kontsertidele ja tantsuetendustele toimub lõõtsameeste võistumängimine, tantsitakse tänavatantsu, kaupleb käsitöölaat, on ka palju erinevaid õpitubasid.
  • Muul ajal tasuks kultuurihuvilisel külastada Võru kultuurimaja Kannel, mis on koduks nii Võru Linnateatrile,  linnagaleriile kui ka kinole, ning Võru Avatud Ateljeed, kus lisaks maakonna kunstnike tööde näitusele ja müügile saab ka ise töötubades kaasa lüüa.
  • Killukese meie möödaniku ajaloost ja kultuurist mahub ka Eesti suurimasse antikvariaati – Võrus asuvasse Karma antikvariaati.
  • Arhitektuurihuviline võiks aga ette võtta suisa pikema jalutuskäigu: neljakandilise fassaadiga tornikellaga EELK Katariina kirik on Eestis ainulaadne ja selle ümber asuv väike teemapark pakub palju avastamisrõõmu. Sama väärikalt mõjub ka äsja renoveeritud Tamula ranna-ala oma põnevate arhitektuuriliste lahenduste, kauni kujunduse, lapsesõbraliku lähenemise ja romantilise 100m pikkuse rippsillaga.

Võru on ideaalne sihtkoht spordist ja aktiivsetest eluviisidest lugu pidavatele puhkajatele: ronimisseinaga spordikeskus, staadion mitmeid tervisespordi- ja suusaradasid. Mistahes aastaajal sa Võrusse ka ei satuks, alati on sul võimalus sportlikes tegevustes kaasa lüüa:

  • Tamula järv Võrus ja linna lähiümbruse maalilised järved on otsekui loodud ujumiseks ja sõudmiseks.
  • Motospordihuvilised teavad aga Võrut kui mitmete rallide stardikohta.
  • Kubja Reakreatsioonikeskuse männimetsas asuv spordirada  on valgustatud ja hooldatud, sobides nii metsajooksuks, rulluisutamiseks kui suusatamiseks.

Lõuna-Eesti südames asuv Võru on väike, arenev, lõunaeestlaslikult südamlik ja kodune paik. Tule ja naudi imeilusat loodust, rohkeid sporditegemise võimalusi, kontserte ja teisi kultuurisündmusi!