Vee- ja tervisehuvilised saavad Kuressaares lõõgastuda lausa seitsmes erinevas spaa-hotellis ning nautida sadu erinevaid hoolduseid. Kuigi voodikohtasid on spaades kokku üle 1100, tuleks oma puhkust planeerides majutuskohad aegsasti broneerida: eriti suvisel ajal on Saaremaa üks Eesti populaarsemaid suvituskohti ja sagedased üritused suurendavad külastajate arvu veelgi.

Kuressaare võeti aastal 1998 esimese Eesti linnana vastu Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Tervislike Linnade Võrgustiku liikmeks. Just Kuressaares võib tunda end maailma kõige tervislikumal puhkusel olevat!

Golfisõbrad saavad mängida golfi ühel Eesti parimal täismõõtmetes golfiväljakul Saaremaa Golfikeskuses. Lumisel ajal saab oma golfioskuseid lihvida Kuressaare kahel golfisimulaatoril.

Kuressaare Linnajooksuga tähistatakse iga -aastaselt linna sünnipäeva ja propageeritakse tervislikku liikumist. Rulluisutajate ja jalgratturite jaoks on linnaümbrusse loodud lausa 20-kilomeetrine ring kergliiklusteid.

Veidi vähemsportlikud saavad nautida veemõnusid Kuressaare linnuse kõrval asuvas liivarannas, jalutada Kuressaare linnapargis või lasta end hellitada spaarituaalidel.

Kuressaare suve glamuursemate ürituste sekka kuuluvad aga Saaremaa ooperipäevad, mil tuhandeid huvilisi mahutav ooperiteater ehitatakse Kuressaare lossi nime all tuntud piiskoplinnuse hoovi. Etenduste programm on rahvusvaheline ja kogunud palju tuntust Eestist väljaspoolgi. Pole mingi ime, sest kvaliteedis järelandmisi ei tehta ning ooperitelk annab luksusliku ooperiteatri fooni - riidekattes toolid, punased vaibad ning kroonlühtrid. 

Igal suvel toovad tuhandeid külastajaid ka erinevad traditsioonilised kultuuriüritused. Huviline võib valida Saaremaa ooperipäevade, Merepäevade, Lossipäevade või mitmete teiste ürituste vahel. Kes on huvitatud spordiüritustest, võiksid külastada Kuressaaret juunis Saaremaa Velotuuri aegu või hoopis oktoobris, mil toimub Saaremaa Ralli.

Tutvu ka Kuressaare linna ajaloolise arhitektuuriga ja astu kindlasti läbi kohalikust Turismiinfokeskusest. Kuressaare ja Saaremaa on põnev ja elamusipakkuv sihtkoht kultuuri- ja luksuslike puhkuste nautijatele: tule avasta kultuuriaare Eestimaa lääneservast!