Jõhvi oli juba sajandeid tagasi Sankt Peterburgi ja Lääne-Euroopa vaheliste postimaanteede sõlmpunktiks, mille läbisid kõik Venemaalt tulijad või sinna suundujad. Nüüdki läbivad linna Tallinnast Venemaale suunduvad rongid. Siit pääseb mugavalt ka tutvuma Ida-Virumaa ja Peipsi piirkonna põnevamate vaatamisväärsustega.

Silmapaistvamaks vaatamisväärsuseks Jõhvis on Mihkli kirik, mis on ühtlasi ka linna vanim hoone. See on Eesti suurim ühelööviline kirik ning samas ka kõige paremini kindlustatud kaitsekirik. Mihkli kiriku võlvkeldrisse on rajatud muuseum, kus saab kuulata põnevaid legende hoone ajaloost.

Lisaks Mihkli kirikule külasta maakivist ja punastest tellistest Jõhvi Issanda Ristimise kirik. See pühakoda oli esimeseks töökohaks hilisemale kogu Venemaa patriarhile Aleksius II-le.

Tallinna poolt Jõhvi sisenedes märkad hirveskulptuuri  - hirv on ka Jõhvi vapiloom. Skulptuuri juurest saab alguse promenaad, mille kaudu jalutades jõuad kesklinna.

Jõhvi kontserdimaja värvikirev ajalugu ulatub aastasse 1491, mil kontserdimaja asemel laius Jõhvi mõis. Mõisahooneid ümbritses avar park, mis lisab suursugusust kontserdimajale ka  tänapäeval.

Jõhvi Kontserdimajas toimuvad igal aastal kümned kõrgetasemelisi kontserte, teatrietendusi ning festivale. Aasta tippsündmuseks on maikuus toimuv Jõhvi Balletifestival . Kontserdimajas asuvad ka kino Amadeus ja Jõhvi Linnagalerii.

Jõhvi on väga multikultuurne linn, mistõttu toimuvad just siin iga aasta septembris vähemusrahvuste kultuurifestival „Rahvuskultuuride loomepada“ ning suvel  linnapargis festival „Slaavi valgus“. Aasta läbi toimub Rahvustoitude festival, kus iga kuu saad ühe nädala jooksul  proovida erinevate rahvaste rahvustoite.

Palju põnevat leiad ka Jõhvi ümbrusest. Vaid 5 km kaugusel asub Kukruse, kus külasta Põlevkivimuuseumi ja  Kukruse Polaarmõisa.

Jõhvist 15 km kaugusel asub Toila, mis on populaarseks puhkepaigaks nii kohalikele kui kaugematele külalistele. Külasta kindlasti kaunist Oru parki, mis oli Eesti Vabariigi I presidendi Konstantin Pätsi suveresidentsiks. Lõõgastumiseks puhka Toila Spa Hotelli termides ja saunades.