Mikkeli muuseum

Kadriorus olles tasub külastada ka lossi kõrval asuvat Mikkeli muuseumi, mis asub Kadrioru lossi endises köögihoones. Mikkeli muuseum ainsa erakogule pühendatud riikliku muuseumina Eestis tutvustab kollektsionääre ja erakogudes leiduvaid kunstiteoseid ka oma ajutistel näitustel. Muuseumi esimese korruse väljapanekud toovad publiku ette nii kaasaegseid kui ka ajaloolisi kollektsioone.

1994. aastal kinkis Johannes Mikkel Eesti Kunstimuuseumile kollektsiooni, mida võib pidada Eesti üheks rikkalikumaks erakunstikoguks. 2006. aastal lisandus sellele ka väike eesti kunsti kogu.

Hinnangud

TripAdvisori reiting
Põhineb 10 arvustusel | Kirjuta arvustus

Omadused

Asukoht

August Weizenbergi tänav 28, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Ligipääsujuhend

Kadrioru park hõlmab suurt maa-ala mere ääres Tallinna põhjaosas. Mikkeli muuseum asub Weizenbergi tänaval Luigetiigi lähedal Kadrioru lossi vastas. Kesklinnast sõitvatelt trammidelt nr 1 või 3 Kadrioru lõpp-peatuses maha tulles paistabki park koos tiigi ja taastatud ajaloolise hoonestusega, kust on Kadrioru lossi ja Mikkeli muuseumini paari minuti tee. Kadrioru keskuse juurde viivad paljud Piritale ja Lasnamäele sõitvad bussid (J. Poska peatus).
Ekskursioonibussid võivad peatuda Weizenbergi tänava alguses. Lisaks saab parkida Russalka monumendi juures.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Ühistranspordiga

Lähedal asuvad peatused

Buss: J. Poska
Tramm: Kadriorg

Koordinaadid

59°26'15''N 24°47'29''E | Laadi alla GPX fail