Otsi endale sobiv majutus

Hotellid on majutusasutused, millel on vähemalt 10 kõrgematele standarditele vastavat tuba ning mis pakuvad toitlustusteenust.

Külalistemaja on heatasemeline vähemalt 5 majutustoaga toitlustusteenust pakkuv majutusettevõte.

Hotellid on oma hinnatasemelt väga erinevad, alustades väga soodsast majutusest väiksemates hotellides ning lõpetades luksuslike sviitidega nn. boutique hotellides. Enamik hotelle vastab kõrgetele standarditele koos kõigi tänapäevaste mugavustega, seal hulgas duširuumid/vannid, WC, telefon, internetiühendus. Hotellides asuvad restoranid on avatud hiliste õhtutundideni nii hotellikülastajatele kui kõigile teistele soovijatele. Enamike hotellide hinnas sisaldub ka kerge hommikueine ning paljud hotellid saavad uhkustada basseinide, SPA-de, saunade ja jõusaalidega.

Hotelle klassifitseeritakse Eestis vastavalt standardsele süsteemile, mis kasutab tähistuseks tärne ühest viieni.

Tärnide taotlemine on vabatahtlik. Tärnide puudumine ei tähenda ilmtingimata, et konkreetne hotell oleks halb valik või sealne teenus ebakvaliteetne. Ka tärnideta hotell võib osutuda suurepäraseks peatumispaigaks.

Külalistemajad pakuvad head ja soodsat majutust sõbralikus keskkonnas. Hotellidest soodsama hinnataseme juures on nende sisustus tagasihoidlikum ning alati tasub kontrollida, kas hinnas sisaldub ka hommikusöök ja millised on pakutavad mugavused.