Puhkus looduses

Jazzkaar 2014

Telefon: (+372) 666 0030
Koduleht: http://www.jazzkaar.ee Väline link
E-post: info@jazzkaar.ee

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Aastal 2014 tähistab festival oma 25. sünnipäeva.

Huvitava ja omanäolise programmi ning julgete lahenduste abil teeb Jazzkaar väikseima eelarvega parimat jazzifestivali Põhjamaades tuues Eestisse maailma jazzimuusika suurimad ja huvitavamad leiud ning täidab kogu Tallinna ja Eesti jazziga. Kümnepäevane festival Jazzkaar on Eesti suurima kontsertide arvuga festival, mille raames on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist.

***

EDMAR CASTANEDA (Kolumbia) 23.04 Merepaviljonis

Kaunikõlalist ja salapärast instrumenti harfi kuuleb jazzilaval haruharva. Ainus selle keerulise pilli tõeline virtuoos jazzimaailmas on noor Kolumbia talent, karismaatiline ja muhe Edmar Castaneda. Koostöös pillifirmaga Camac Harps on Edmar Castaneda välja arendanud ka täiesti uue instrumendi. 

FATOUMATA DIAWARA (Mali) 23.04 Merepaviljonis

Tänane maailmamuusika staar, Malist pärit lauljatar Fatoumata Diawara on ühendanud laulja ja näitlejakarjääri, esinedes nii filmides, muusikalides kui ka kontserdilavadel. Malitari soe ja eksootiline muusika lihtsalt kutsub tantsima.

NINA ATTAL (Prantsusmaa) 24.04 Merepaviljonis

Nooruke prantslanna Nina Attal lummab publikut tõelise lava-poweriga, ägeda mängustiili ja erilise häälega. Noppida 17-aastaselt viis auhinda mainekalt bluusikonkursilt Blues sur Seine, kus osalesid Prantsusmaa parimad, on jõukohane ainult väga suurele talendile. Nina Attali maagiline sulam bluesist, soulist ja funkist tõmbas publiku tantsima Elbjazzil Hamburgis, kust sai temast Jazzkaare tiimi lemmik ja pole kahtlust, et see kordub ka Eestis. 

CASSANDRA WILSON (USA) 25.04 Nokia Kontserdimajas

Korduvalt maailma parimaks jazzilauljatariks valitud ameeriklanna, kaks Grammyt võitnudCassandra Wilson võlub kuulajaid otsekui bluusi juurtest kasvanud sügavalt kirgliku hääle ja nõidusliku olekuga. 

PAT METHENY UNITY GROUP (USA) 27.04 Nokia Kontserdimajas

Jazzkaare peaesineja Pat Metheny Unity Groupi liider, 20 Grammy auhinda võitnud kitarrikuningas Pat Metheny, on avardanud selle pilli väljendusvõimalusi ja vallutanud oma emotsiooniderikka mänguga maailma jazzilavad. Seekord on planeedi jazzkitarrist nr. 1 Euroopa turneel staaridest koosneva Unity Groupiga, kus koos Methenyga musitseerivad Chris Potter saksofonil, Ben Williams bassil, Antonio Sanchez trummidel ja Giulio Carmassi löökpillidel. Selle koosseisu värske album jõuab müügile veebruaris 2014.

Ajad ja hinnad

Jazzkaar 2014

  • Tallinn, Tallinn, Üle Eesti
  • 18.04 - 27.04.2014, 19:00