Kogu maa oli jaotatud aadlite vahel. Eesti talupojad vabastati lõplikult pärisorjusest alles 19. sajandi algul. Eestis on siiani palju mõisahooneid, millest enamik on ehitatud omapärases klassikalises stiilis pikkade sammaste ning teravate katustega.

Saksa ülemvõim valitses Eestis 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni. Nende privileegid muudeti ära ning klassiühiskond lammutati pärast Esimest maailmasõda ja Eesti iseseisvumist. Nende omand natsionaliseeriti ning tagastati Eesti rahvale.

Üks märkimisväärne ajaloosündmus oli Jüriöö ülestõus 1343. aastal, kus eestlased keeldusid kristlusest ja surmasid kõik, kel oli Saksa sünnipära (kroonikad pakuvad ohvrite koguarvuks 1800 inimest).

Saksa valitseval klassil Eestis olid erilised õigused ka Vene impeeriumi valitsemisajal; nende jaoks kehtisid erinevad seadusesätted. Tallinnas oli Toompea ajalooliselt linnast eraldatud, kuna seda juhtisid pigem rüütlid kui linnapea, kelle alluvuses oli ülejäänud linn.

Huvitavaid fakte:

Carl Herman Hesse, tuntud kirjaniku Herman Hesse vanaisa, sündis Tartus ning elas Paides.

Barclay de Tolly, Napoleoni vastu võidelnud Vene väejuht, sündis ning kasvas Liivimaal (praegune Lõuna-Eesti) ning on maetud koos naisega Jõgevestele. Barclay de Tolly mausoleum on üldsusele avatud.