KUMU-s on suurepärane kollektsioon Eesti modernismist ning sotsialistlikust realismist. Seal leiavad aset ka kontserdid, filmiprogrammid, erinevad akadeemilised ja kultuuriga seonduvad sündmused.

KUMU tunnistati 2008. aastal parimaks muuseumiks Euroopas.

Eesti Ajaloo Muuseum kogub ja paneb välja mitmesuguseid huvitavaid näitusi Eesti maa ja ajaloo kohta, iidsetest Araabia kuldmüntidest keskaegse relvastuseni. Muuseum ise asub keskaegses Suurgildi hoones Tallinna vanalinnas.

Eesti Meremuuseumis näeme erilaadseid näitusi rikkast Läänemere ajaloost, muuhulgas on vaatamiseks välja pandud erinevad laevad. Muuseumis saab samuti infot aastasadade jooksul Läänemere sügavustesse peitunud laevavrakkide kohta. Samuti võid kaeda ainsa säilinud II Maailmasõja eelse diisel-allveelaeva sisemusse Tallinna Lennusadamas.

Eesti Vabaõhumuuseum on ajalooline muuseum, mis pakub külastajatele ülevaadet Eesti maa- ja külaelust. Lisaks erinevate ajastute ehitistega tutvumisele, saab muuseumi territooriumil asuvas vanas kõrtsis keha kinnitada. Ja kuna muuseum asub vabas õhus, on võimalik ka pikniku korraldamine.

Maanteemuuseum Lõuna-Eestis on koht, kus leiate 1000 m2 suuruse masinaruumi näitusega sõidukitest ja masinatest, mis on liikunud Eesti teedel läbi aegade. Sõit muuseumi viib läbi vana kurvilise Tartu-Võru postitee.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinna südames vanas puithoones ning pakub vaatamiseks mänguasju, milledega Eesti lapsed on läbi aegade mänginud. Muuseumis saab aega veeta mängu- ja käsitöötoas ning lastele pakutakse võimalust osaleda filmitegemise programmis.