Laulupidu ja tantsupidu on Eesti rahvuslikkuse südameks. Peo kavas on nii traditsioonilisi kui ka moodsaid rahvuslikke etteasteid ning esinejate arv ulatub kümnete tuhandeteni

Eesti arhitektuurimälestised on heas korras. Paljud mõisad ja lossid toimivad hotellide-restoranidena ning on avatud kõigile huvilistele. Tallinna vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnuseid, kirikuid ja ajaloolist arhitektuuri leiad kõikjal üle Eesti.

Meie rannakülad ja vanausuliste külad on maailmas unikaalsed. Tutvu meie kultuuriaaretega Peipsi ääres, Setumaal, Kihnu ja Ruhnu saartel ning Lahemaal.

Eredaid kultuurielamusi saad teatritest, lisaks toimub Eestis igal aastal rahvusvahelisi teatri- ja ooperifestivale, näiteks sügise hakul Tartus Eesti teatrite festival Draama.

Muuseumidest tasub külastada KuMu kunstimuuseumi, moodsate multimeedialahendustega Eesti Ajaloomuuseumi ja põnevat interaktiivset meremuuseumi väljapanekut Lennusadamas.

Eestis ringi reisides tutvu igas paigas kindlasti ka skulptuuridega ja astu läbi väikestest teemamuuseumidest:

Muusikahuviline saab kultuuri nautida rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Pealinnas rõõmustavad sind tippartistid Jazzkaarel, värske ja põnev Eesti popmuusika Tallinn Music Week'il ja klassikaline muusika Birgitta festivalil.Lai valik muusikafestivale toimub ka väljaspool Tallinna Lõuna-Eestis Eesti heliloojate festival Tartus ning Viljandi pärimusmuusika festival, Lääne-Eestis Saaremaa ooperipäevad ja Haapsalu vanamuusika festival.

Suviti toimub Pärnus dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, igal aastal korraldatakse ka amatöör- ja animafilmide festivale. Suurim filmisündmus on Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival, mis toob siia maailma filmiparemiku.

Avasta Eestit loomingu kaudu!