Eesti tuntumad golfiväljakud asuvad Niitväljal, Jõelähtmel, Suurestal, Saaremaal, Otepääl ja Pärnus, kus rahulolevad golfarid varahommikust hilisõhtuni sammude ja treenitud kepilöökidega maad mõõdavad.

Tänapäeval on golf nauditav ja põnev mäng nii algajatele kui ka profile ning ainsaks luksusfaktoriks saab lugeda aega - umbes neli ja pool tundi kestva mängu jooksul läbitakse 18 rada, mis ühtekokku tähendab see umbes 10 kilomeetrit mõõdukas tempos kõndi. Kes niisugust luksust endale siiski lubada ei raatsi, saab piirduda ka 9 rajaga, mis võtab aega pisut üle 2 tunni.

Golfimäng pakub mõnusat hasarti tervele perele, kus koordinatsiooni, keskendumist ja kannatlikkust saavad harjutada koos nii vanad kui ka noored. Klubilise harrastusena eeldab see palju suhtlemist ning mängides leiab palju uusi sõpru ja tuttavaid. Kokkukuuluvust rõhutavad ka tugevad traditsioonid, näiteks palutakse väljakul mitte viibida teksade või dressidega ega kanda kontsakingi.

Enne mängu

Algaja golfihuviline on teretulnud astuma sisse lähimasse klubisse. Kõikjal saab varustust rentida, asjatundjatelt nõu küsida ja harjutusalal esimesed löögid teha. Enne väljakule pääsemist tuleb läbida kahepäevane golfi algkursus (nn Green Card), kus räägitakse mängu olemusest, reeglitest, etiketist, ohutusnõuetest ja löögitehnikast. Hinnas sisaldub enamasti ka tasuta mängu- või treeninguaeg.

  • Golfiväljakud on avatud maist novembrini.
  • Mõni klubi korraldab enne algkursust tasuta infopäevi, kus saab teada mängu põhitõed ja proovida lööke.
  • Otepääl saab mängida ka taligolfi.