Romantiline ja luksuslik linnapuhkus

Munakivitänavad, tillukesed hoovid, linnapargid ja lumiste katustega keskaegsed hooned on põhjuseks, miks Inyourpocket Guide Book väidab, et keskaegne Tallinn võiks Pariisilt Euroopa romantikapealinna tiitli üle võtta. Romantilist hõngu lisavad linnamiljööle väikesed kohvikud ja restoranid, kust leiad küünlavalguse ja elava tule. Naudi ka kontserdi- ja teatrielu, külasta spaa- ja ilukeskusi ning näitusi muuseumides ja galeriides.

Romantilist puhkust saad veeta ka teistes Eesti linnades: ülikoolilinn Tartu pakub jalutuskäike Emajõe ääres ja aasta läbi mitmekesist kultuurielu, Pärnu on ranna- ja suveparadiis, Haapsalu oma puitarhitektuuri ja kauni rannapromenaadiga justkui killuke teisest ajastust, Viljandist leiad ainulaadse vaate kõrgelt sajandivanustest lossimägedest järvele koos põneva pärimusmuusikaeluga, Kuressaarde võiks ette võtta mereretke ise jahiga purjetades.

Suuremad linnad on tuntud ka oma gurmeerestoranide poolest, mis on mõjutatud eelkõige prantsuse, vene ja skandinaavia köögist ning tuntud värske kohaliku tooraine uudsel viisil kasutamise poolest.

Mõisad ja spaad keset loodust

Suurbritannia päevalehe The Guardian andmetel on väikesel Muhu saarel asuv Pädaste mõis koht, mis pigistab ka külmimast südamest piisa romantikat välja.

Ent romantilisi mõisahooneid leiab kõikjalt Eestist. Paljud neist on täielikult renoveeritud ning pakuvad luksuslikku majutust, peovõimalusi ning spaateenuseid. Mõisad asuvad looduskaunites kohtades ja enamasti on korda tehtud ka neid ümbritsevad pargid, mistõttu romantilisel reisijal pole kindlasti vaja oodata suve: erilist nostalgiahõngu pakub jalutamine just sügiseselt kirjus metsas või talvises vaikuses ja lumesajus nauditud õuevann.