Ahhaa teaduskeskus Tartus on mõeldud peredele, kes otsivad üllatusi ja põnevust ning soovivad kõike ise proovida. Teadus on seal muudetud põnevaks seikluseks ja tegevust leiavad pere kõik liikmed, täiskasvanutest pere väiksemate lasteni. Teaduskeskuse külastamiseks tasub planeerida vähemalt pool päeva.

Vembu-Tembumaa sobib kõige paremini puhkuse veetmiseks koos mudilastega, ehkki toredat tegevust leiavad ka suuremad lapsed. Batuudid, autorajad, veeatraktsioonid, ronimisrajad ja grillimisplatsid ootavad sind vähem kui 30 minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast. 

Sportlikku meelelahutust tasub otsida seiklusparkides, mida leidub üle Eesti. Suurim seikluspark asub Otepääl: sealsed pikad õhulennud ja kõrgel puulatvades kulgevad matkarajad pakuvad närvikõdi ka pere kõige julgematele liikmetele. Võite ennast proovile panna ka Tallinnas, Nõmme seikluspargis või Pärnumaal, Valgeranna seikluspargis

Kui seiklusradadest jääb väheks, võib suuremate lastega külastada ka kardiradasid: kardisõit tekitab ühtviisi mõnusat hasarti nii poistes kui tüdrukutes ja on hea võimalus isadel-emadel end nende vastu proovile panna.

Tallinna loomaaed on loomulikult Eesti suurim loomaaed: siin jagub tegevust ja vaatamislusti aasta-ajast sõltumata ning igas vanuses külastajatele. Suvel on avatud ka Tallinna loomaaia lasteloomaaed, kus lapsed saavad ise loomi toita ja silitada. Tallinnast kaugemale sõites võiksid loomahuvilised külastada Elistvere loomaparki, kus elab erinevaid Eesti metsloomi, ning vahvat Polli loomaaeda Kose kandis. Lääne-Eestis ja saartel reisides saab tutvust teha ka jaanalinnufarmide ning põnevate veisekasvatustega.

Pärnust Riia suunas Tahkuranna vallas asuv mereäärne Lottemaa on suurim kogu pere teemapark Eestis, mis põhineb koeratüdruk Lotte animafilmidest ja raamatutest tuntud Leiutajateküla elanike tegemistel. Seal saab leiutada ja mängida koos Lotte ja tema sõpradega, proovida oskusi seiklusradadel ja staadionil, nautida maitsvat sööki toidutänaval, võtta rannas päikest ja käia ujumas. Lotte autorite Janno Põldma ja Heiki Ernitsa sõnul on Lottemaa koht, kus jätkub tegevust terveks päevaks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Juhul, kui ideid napib, võiksid perepuhkust aidata sisustada ka:

Kindlasti on abiks ka linnades leiduvad laste mänguväljakud: piletiraha pole vaja, oma võileiva võid kaasa võtta ja ronimis- ja mängurõõmu jagub nii pere väiksematele mudilastele kui kooliealistele lastele. Palju lustimisvõimalusi leiad suvisel ajal ka avalikest randadest, lisaks on seal enamasti olemas toitlustusvõimalused. 

Lastega perepuhkusele minnes tasub meeles pidada

  • Autos sõitvad lapsed peavad kasutama turvatooli, turvahälli või istmekõrgendust, mis vastab lapse kaalule ja vanusele. Nõuetekohane turvavarustus on kohustuslik kõigis autodes, v.a taksod. Taksot tellides küsi dispetšerilt vastavat infot.
  • Ühistransport on Tallinnas tasuta eelkooliealistele lastele (kuni 7 a) ja alla 3 a väikelapsega sõitjale. 
  • Kindluse mõttes tasub lapsele ümber käe kinnitada pael lapsevanema telefoninumbriga – see on abiks juhul, kui teineteist silmist kaotama peaksite.

Alati ei olegi vaja väljamaareise ja puhkust troopikasaarel: Eestis leidub palju võimalusi toredaks perepuhkuseks.