Eestis on vahemaad lühikesed, ühistransport kättesaadav ning teedevõrgustik päris hea. See tähendab, et saad ka lühikese puhkuse või nädalavahetuse mitmekülgseks muuta ja korraga palju erinevaid asju kogeda.

Odav majutus Eestis

Kõige soodsam on ööbida hostelites, kodumajutustes, vähemate tärnidega hotellides ja loomulikult telkides või haagissuvilates.

Odav söök ja jook

  • Et säästa raha ja leida parimaid pakkumisi, tasub ennekõike kohalikest eeskuju võtta ja neilt (ning kohalikest turismiinfopunktidest) soovitusi küsida.
  • Kohvikutoit on kõige odavam lõuna paiku, mil enamikud kohad pakuvad päevapraadi või -suppi.
  • Hea idee tühja kõhu leevendamiseks piknikul: sooja toidu saad osta ka supermarketite soojalettidest ja lisaks säästetud rahale saad pargipingil või murul istudes ümbruskonda nautida.
  • Restoranidele tasub eelistada pubisid ning väiksemaid baare – vahel võib hinnatase erineda mitmeid kordi, kui peatänava asemel mõnda kõrvaltänava kohvikut külastada.

Reisides kokkuhoidlikult

Bussid, rongid ja ühistransport tervikuna on Eestis mõistliku hinnaga ja üldiselt usaldusväärne. Reisiaegu valides väldi hommikust ja õhtust tipptundi, väiksema täituvusega liinidel ja aegadel on piletihind tavaliselt veidi odavam.

Rongipileteid (ja bussipileteid) saad osta nii jaamast kui transpordivahendist. Pea lihtsalt meeles, et mitmeid sõite planeerides võib olla soodsam kasutada "piletivihikuid" või e-piletit, samuti ei pruugi erinevad sooduskampaaniad laieneda transpordivahendist ostetud piletitele.

Rahata saad hakkama aga siis, kui su füüsiline vorm ratta- või jalgsimatka ette võtta lubab. Samuti on mitme teenusepakkujaga võimalik teha erikokkuleppeid pikaaegsemaks kanuurendiks.

Loe rohkem: Reisides läbi Eesti.

Soodne meelelahutus

Vaata meie üritustekalendrit ja küsi kohalikelt infot lähiaja tasuta ürituste kohta – kuskil toimub alati midagi.

Tallinnas valivad paljud hinnatundlikud turistid Tallinn Card'i, mis pakub tasuta või odavamaid pääsmeid. Nende nimekirjas on sadakond erinevat atraktsiooni ja sihtkohta. Esialgu soolasena näiv hind muutub aga väga soodsaks, kui plaan on päev otsa tegevuses olla ning võimalikult lühikese ajaga erinevaid asju kogeda.

Keegi ütles kunagi, et parimad asjad elus on tasuta ning ka Eestis kehtib see põhimõte. Tasuta saab rännata meie rahvusparkides, RMK on hoolitsenud märgistatud metsaradade ja isegi tasuta telkimisplatside ja ööbimisonnide eest . RMK metsamajutus tuleb ette broneerida!

Eestis on palju teha ja näha, palju sellest on soodne või lausa tasuta.
Loodetavasti leiad siit lehelt ka enda jaoks midagi põnevat!