Purjetamishuvilist ootavad suur valik jahte ja kogenud meeskonnad, kes korraldavad eri pikkusega reise eriilmelistesse paikadesse. Vilunud purjetajad saavad iseseisvaks retkeks ka ise jahi rentida.

Eesti parimad paigad purjetamiseks

Hea võimalus on teha mõnetunnine retk Tallinna lahel – purjetades saad sõita ka rannikul toimuvatele üritustele või ühendada purjetamine Meremuusemi Lennusadama külastusega.

Tallinnast saad purjetada ka väikesaartele – Aegnale, Naissaarele ja Pranglile. Pärnust tehakse reise enamasti Kihnu ja Ruhnu saarele, Haapsalust Hiiumaale ja Vormsile ning Saaremaalt Abrukale.

Hea vaheldus Eesti saarte ja ranniku avastamisele on purjetada järvedel. Võrtsjärvel ja Peipsi järvel pakuvad ujumis- ja piknikuvõimalusi kaunid järvesopid ja -saared. Saadjärvel võid proovida ka sportlikumat purjetamist.

Peamiselt merel, aga ka järvedel saad oma purjetamispuhkuse veelgi põnevamaks muuta, seilates ajalooliste puulaevadega.

Talvel pakub elamusi jääpurjetamine, mil purjeka all on uisud. Jääpurjetamist saad harrastada peale järvede ka Haapsalu ja Pärnu lahel.

Teadmiseks purjetamishuvilisele

  • Kõik meresõbrad ja pered on oodatud suviti toimuvatele Tallinna merepäevadele ja Saaremaa merenädalale, tõsisemad purjetamishuvilised aga osalema või kaasa elama iga-aastasele Eesti vanimale avamere purjetamisvõistlusele – Muhu väina regatile.
  • Mereilm on sageli muutlik. Turvavarustuse tagab teenusepakkuja, ise võta alati kaasa soojad ja ilmale vastavad riided, päikseprillid, päiksekreem ja peakate.
  • Purjetamine sobib hästi lihtsalt puhkuseks pere ja sõpradega, aga ka sündmuste tähistamiseks ning firmaüritusteks ja meeskonnakoolitusteks.