Eesti rannikuäärne meri on enamasti madal ja lained ei ole väga suured. Siinsed tingimused sobivad hästi purjelaua- ja lohesurfi harrastajatele.

Surfipuhkust saad Eestis nautida aastaajast sõltumata. Kogenud harrastajatele pakuvad põnevust just sügistuuled ning talvel kolitakse surfamine lumele ja jääle. Aasta läbi toimub ka hulk surfivõistlusi ja -laagreid. Koolitusi pakuvad ning varustust laenutavad surfiklubid, puhkekeskused jt teenusepakkujad.

Ohutuks surfamiseks ära mine merele maatuulega ja üksi ning kasuta päästevesti ja kiivrit. Kaasa võiks võtta ka veekindlasse kotti pandud telefoni. Et tagada ujujate ohutus, on paljudes avalikes randades eraldi surfialad.

Kui tuult napib, võid nautida aerusurfi või adrenaliinirohkemat sõitu veelaua ja veesuuskadega randade kaabliparkides või mootorpaadi taga. Samuti saab Eestis harrastada vettehüppeid nii laua kui ka suuskadega. Lõbu jagub pealtvaatajatelegi!

Kõige populaarsemad surfikohad Eestis

  • Ristna Hiiumaal on tänu tugevatele tuultele ja Läänemere suurimatele lainetele kõige populaarsem kogenud surfarite hulgas. Varustuse saad rentida kohapeal, toimib vetelpääste. Hiiumaalt leiad ka teisi surfirandu.
  • Vääna-Jõesuu (25 km Tallinnast) meelitab kauni ranna ja heade tuultega. NB! Infrastruktuuri ja teenusepakkujaid kohapeal ei ole.
  • Pirita ja Kakumäe rannas Tallinnas on nii surfaritele mõeldud surfitsoonid kui ka varustuse laenutus.
  • Pärnu rannas tuleb samuti surfitsoonidest rangelt kinni pidada ja tegutseb mitu surfiklubi, kes laenutavad varustust.
  • Roosta puhkeküla Haapsalu lähedal sobib pikemaks surfipuhkuseks algajatele, seal korraldatakse nii surfikoolitusi kui ka -laagreid.
  • Saaremaal saab valida surfikoha vastavalt tuulele ja proovida nagu Hiiumaalgi mitut randa. Mändjala kämpingus 10 km kaugusel Kuressaarest õpetatakse lohesurfi ja laenutatakse varustust.