Juulis ja augustis on rannad täidetud päevitajatega ning Pärnu, Eesti suvepealinn, on üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Enamik avalikest randadest on liivased ning keskmine veetemperatuur on 18°C. Siseveekogudes ja mõningates madalamates lahtedes on vesi veelgi soojem ning ideaalne lastega reisivate perekondade jaoks.

Reeglina pakuvad rannad ka toitlustust ning rannavarustuse rendivõimalust. Enamikul neist on oma mänguväljakud kiikede, liumägede ja erinevate ronimisvõimalustega. Populaarseimad rannad nagu Pärnu rand ja Pirita rand Tallinnas on varustatud ka jalg- ja võrkpalliväljakutega neile, kes eelistavad oma vaba aega aktiivsemalt veeta.

Ujumise turvalisuse tähistamiseks kasutatakse randades lippude süsteemi. Roheline lipp tähendab, et ujumine on turvaline. Kollane lipp annab teada, et ujumine ei ole soovitatav, kuid enda vastutusel siiski lubatud ning punane lipp keelab ujumise täielikult. Ametlikel randadel on suviti varajastest hommikutundidest hilise õhtuni tööl ka vetelpäästjad.

Eesti saared pakuvad oma puutumata looduse ja igapäevasest kärast eemale jääva maalähedusega märkimisväärselt erinevat rannakogemust. 

Ruhnu saarel asuvat Limo randa nimetatakse „laulva liivaga rannaks“ ning peetakse üheks ilusaimaks Eestis. Laulvad liivad saadavad sind ka Laulasmaal ja Noarootsis.