Veeharrastused pakuvad mõnusat seltskondlikku meelelahutust. Saad korraldada sõbrale meeldejääva sünnipäeva, teha merel meeskonnatööd või sõita kolleegidega saarele. Enne kui veele lähed, uuri teenusepakkujatelt veeolude ja turvavarustuse kohta.

Matkale mööda vett

Süstamatkal saad veeta mõne tunni, imetledes Tallinna vanalinna siluetti, või minna ka mitmepäevasele matkale Eesti rannikut ja saari avastama.

Kanuu- ja paadimatkaja on Eesti eripära maitsnud siis, kui on aerutanud kevadise suurvee ajal Soomaa rahvuspargis metsas, heinamaadel ja teedel ning uurinud Lõuna-Eestis üle 300 miljoni aasta vanuseid kõrgeid liivakivipaljandeid. Eesti jõed on enamasti tasased – võta matkal aega ka loomi ja linde vaadelda ning kala püüda! Suuremat julgust ja kogemust nõuab jõele minek suurvee ajal, mil väikesed kärestikud hakkavad vahutama ning saad harrastada rafting’ut.

Peamiselt merel, aga ka järvedel muudad oma puhkuse põnevamaks, seilates ajalooliste puulaevadega. Kui oled huvitatud ekstreemsemast sõidust, siis vali meresafari – kihutamine kaatriga. Üha populaarsem on Meremuuseumi Lennusadamasse, saartele ja sadamates toimuvate üritustele sõita meretaksoga.

Mitmekesine veesport

Eesti meri, jõed ja järved pakuvad palju võimalusi nii harrastus- kui ka võistlusspordiks nii suvel kui ka talvel.

Sobiva ranna surfamiseks leiad Eestis iga tuulesuunaga, parimad tingimused on purjelaua- ja lohesurfaritele. Vaiksema ilmaga ja järvedel saad sõita veesuuskade ja veelauaga või nautida aerusurfi. Purjetades on põnev seilata eri külalissadamatesse ja tutvuda kohapealse kultuurieluga.

Talvel, kui veekogud ja rannaäär külmunud, võid Eestis katsetada jääpurjetamist. Lumistel põldudel ja lumega kaetud merejääl saad harrastada lohesurfi lumelaual. Sportlikku elamust pakub ka uisutamine merel ning tõukekelgutamine piki jõgesid ja järvesid.

Eesti rannikul on suurepärane sukelduda: uuri laevavrakke, üle 500 miljoni aasta vanust Neugrundi meteoriidikraatrit ja sukeldu koos hüljestega.

Suuremates randades saavad motospordihuvilised rentida jetit, skuutrit, kaatrit ja hõljukit koos juhiga. Omal käel sõita saad, kui omad vastavat luba. Rannapuhkusele lisavad põnevust sõit vesijalgratta, banaani ja veetuubiga ning peredele pakub palju lusti ka veebatuut. Küsi ka veespordivahendite rentimise ja kursuste kohta: häid koolitusi korraldatakse suvi läbi.