Eesti maastik on suhteliselt tasane, nii et arusaadavalt on populaarseim murdmaasuusatamine.

Laskumist ja lumelauaga sõitu saab harrastada mägedel. Eesti maastiku mitmekesisus pakub midagi igal tasemel suusaarmastajatele, kuid on sobilikum siiski pigem algajatele ja kesktaseme suusatajatele.

Suusakuurortid on moodsad ning koha pealt saab laenutada nii vajalikku varustust kui palgata suusainstruktori.

Enamasti suunduvad suusafännid talvel Lõuna-Eestisse Võru kanti ja eriti Otepääle, mis on põhjusega välja teeninud Eesti Talvepealinna tiitli.

Seoses sellega, et Eesti on väga tugeva suusatraditsiooniga maa, on meie jaoks tavaline, et lapsedki juba päris noores vanuses suuskade, kelgu ja isegi lumelauaga kokku puutuvad. Kui tahad talvemõnusid võõrsilt tulnud külaliste seltsis nautida, tasub seda fakti meeles pidada: maailmas on vähe riike, kus laste suusatamine nii tavaline oleks ja sestap võib see, mis sinu pereliikmetele elementaarne, teiste jaoks ekstreemsporti meenutada.

Õnneks on enamus teenusepakkujatest ka kõige väiksemate lumesõpradega arvestanud ja pakub lastele nii omaette laugeid nõlvasid, piiratud radasid kui muid huvitavaid alternatiive aja sisustamiseks.

Väliskülalistele tasub öelda sedagi, et Eestis on suusatamine väga ohutu: laviine siin ei esine ning Otepääl, Võrumaal ja Tallinna ümbruses on peamised suusarajad hilisõhtuteni valgustatud.

Kus nautida suusatamist ja lumelauasõitu?

  • Otepääl, Kuutsemäel, saavad kõik end proovile panna. Laskumisraja pikkused ulatuvad 214 meetrist 514 meetrini.
  • Otepääl, Väikesel Munamäel on pikim laskumine 450 meetrit.
  • Kütiorg asub Haanja rahvuspargi veerel Võrumaal ning seal on viis valgustatud nõlva.
  • Ansomägi on Otepääst ainult kilomeetri kaugusel ja seal on viis valgustatud nõlva.
  • Tallinna lauluväljakul saab sõita nii lauaga, tuubiga kui ka suuskadel.