Lahingud toimuvad elutruude paintballi relvade ja värviga täidetud plastikkuulidega. Mängimise eelduseks on, et oled vähemalt 14aastane, jõuad joosta ning armastad actionit. 

Ideaalsed mängukohad on mahajäetud hooned või metsaalused - aga ära unusta, et selleks pead maa- või kinnisvara omaniku luba küsima! Kõige parem on koha planeerimise osas (kui otsustate ametlikult mänguväljakult kaugemale minna) teenusepakkuja käest nõu küsida.

Regulaarselt korraldatakse ka riigisiseseid ja rahvusvahelisi paintballi võistlusi.

Kuidas paintballi mängida:

Mängides võib luua oma reeglid, kuid mängu põhimõte on üsna lihtne. Võistlejad jagatakse kahte võistkonda ja mõlema võistkonna peamiseks ülesandeks on varastada vastase lipp. Kui sa saad pihta, oled sa mängust välja arvatud või, vastavalt reeglitele ja tabamusele, „vigastatud“.

Paintball on peamiselt taktikaline mäng, mis paneb proovile nii sinu mõistuse kui keha. Paintballi muudavad teistest sõjamängudest erinevaks teise meeskonna ülekavaldamine, spioonide ja petete kasutamine ja oskus vastasmeeskonna nõrkusi ära kasutada.

Sul peab kindlasti olema turvavarustus, et kaitsta silmi, kaela, nägu ja kõrvu. Värvikuulid näevad välja väikesed ja ohutud, ent võivad tabades päris kena sinika põhjustada. Seetõttu ongi korralik kaitsevarustus kohustuslik ja iga teenusepakkuja peab olema suuteline sulle seda täismahus (relvad, kuulid, kaitsed, rõivastus) rentima.