Geopeitust mängitakse väga paljudes riikides üle maailma. Eestisse on peidetud üle 1500 geopeituse aarde – münte, mänguasju ja kõikvõimalikke muid meeneid, mida teised geopeituse huvilised on avastamiseks jätnud.

Geopeitusest on välja kasvanud hulk mänge, kus lisaks GPS-iga orienteerumisele pead aarde leidmiseks lahendama nuputamisülesandeid. Eestlased on leiutanud gepsimise, kus on suur roll meeskonnatööl, looduse tundmisel, teadmistel ja nutikusel. Samuti on eestlaste väljamõeldud meeskondlik strateegiamäng-maastikuviktoriin Loquiz, mida mängitakse tahvelarvutiga.

Kuidas geopeitust mängida?

Geopeitust saab mängida aastaajast sõltumata: aardeid on põnev otsida nii suvel kui ka südatalvel paksus lumes. Võta kaasa aardekaart, GPS-seade ja fotoaparaat leiu tõendamiseks ning mäng võibki alata! Arvesta, et nii mõnigi aare võib olla peidetud raskemini ligipääsetavasse kohta (nt puu otsa või vee alla), mistõttu tuleb kasuks hea füüsiline vorm ja lisavarustus.

Võid geopeituse endale vaheldusrikkaks muuta, kasutades ühe aarde juurest teiseni minnes eri liikumisviise. Ühenda geopeitus näiteks jalgsimatka, jalgrattasõidu või kanuuretkega ning miks mitte rahuldada aaret otsides ka ajaloo- ja kultuurihuvi või tegelda loodusvaatlusega.

Nii geopeituse kui gepsimise saad põnevamaks muuta, minnes aardejahile öösel.